POHÁDKOVÝ TATRAN

TJ TATRAN STŘEŠOVICE se po letech znovu vrací k původní sokolské myšlence propojení sportu a umění a k vytvoření kulturně-společenského a tělovýchovného centra. V spolupráci s CIRQUEONem – Centrem pro nový cirkus pro své nejmladší členy a fanoušky a jejich rodiče připravil jedinečné Pohádkové soboty. Od konce září až do Vánoc se můžete těšit na pohádky, které děti interaktivně vtáhnou do příběhu a probudí v nich zvídavost a rodiče pobaví a nechají je (alespoň) na chvíli snít.

 

Vstupné: 60 Kč

Pohádky jsou určené pro děti od 3 let.

Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem představení od 14:30.

Připravit, pozor, pohádka!

Program:

21.9. od 15:00

o medvidkovi medouskovi - divadlo mimotaurus

O medvídkovi Medouškovi

Divadlo Mimotaurus

Temperamentní plyšová pohádka pro menší děti o medvídkovi, který miluje med a knihy. A o kominíkovi, který tvrdí, že je hrdina z pohádek a tak si nechává sloužit od rozbitých hraček na půdě. Scénu tvoří dvoumetrový domeček pro panenky, vybavený obývákem, kuchyní, rozlehlým podkrovím, dokonce i sluncem a měsícem nad střechou. Pro děti od 3 let.

 

5.10. od 15:00

oblikacka - divadlo kona a motora

Oblíkačka

Divadlo koňa a motora

Milé děti, řekněte svým rodičům, že tento les není jenom zelený… Je to les, kde nelezou stonožky, ale ponožky, kde nerostou maliny, ale holiny a srnky perou trenky… Pro děti od 3 let.

 

19.10. od 15:00

Noty na buben - foto divadlo kaká1

Noty na buben

Divadlo KaKá

Osm not ve stupnici, osm postav v pohádce, dvě rodiny. Všichni spolu hrají a ladí, ovšem jen do doby, než se otcové rozkmotří. Najdou děti, které se spolu i přes zákaz rodičů chtějí kamarádit, řešení? Pochopí rodiny jednotlivých not, že bez těch druhých nedokážou zahrát písničku? Na tyto otázky vám odpoví náš hudební příběh. A ještě se možná naučíte znát noty. Vhodné pro děti od 3 let.

 

2.11. od 15:00

florbalova pohadka - tolerdance

Florbalová pohádka

Tolerdance

Florbal vznikl na měsíci, to asi každý ví. Ale jak to tehdy bylo, když američtí kosmonauti poprvé poskakovali s holemi za míčkem po povrchu naší přirozené družice, vám rádi povyprávíme. Vhodné pro děti od 3 let.

 

16.11. od 15:00

Jó, náš Jonáš!

Jó, náš Jonáš! - foto studio damuza

Studio Damúza

Loutková pohádka na motivy Miloše Macourka. Chtěl by zažít velké dobrodružství, ale musí ležet v posteli. Chtěl by se stát statečným námořníkem, ale vlahý mořský vánek by mu hned přivodil chřipku. Chtěl by chytat racky chechtavé, ale vysmáli by se mu. To je náš věčně nemocný Jonáš! Pomůže mu tatínek, teta Klotylda nebo doktor Záruba? Nechte se překvapit! Pro děti od 3 let.

 

30.11. od 15:00

Rytíři

rytíři - foto toy machine

Toy Machine

V dobách králů a královen, kdy ještě po zemi chodili draci, se narodil udatný rytíř Jiřík. V jeho krvi koluje dobrodružství, které si dává k snídani i večeři. Ovšem netuší jakou sílu má láska a co pro ni dokáže udělat, aby zachránil sic neznající přesto jistě nádhernou Kateřinu. Aby toho nebylo málo o tuto jistě krásnou princeznu se pře kníže Eman s Drakem. Jak to celé dopadne? Stačí jenom zabít Draka, aby srdce dostalo svého?

Nenechte si ujít loutkovou pohádku Divadla Toy Machine, která je plná napětí, smíchu a hudby. Představení je volně na motivy Legendy o sv. Jiřím, a jiných příbězích o slavných rytířích. Pro děti od 3 let.

 

14.12. od 15:00

Jakub Folvarčný: Vlk a Hlad / Susi ja nälkä

Vlk a hlad

Jakub Folvarčný

Pohádka oceněná na Liberecké Mateřince, která se hrála už v 6 různých zemích a jazycích. Představení, které původně vzniklo ve finském jazyce. V originále se tedy jmenuje „Susi ja Nälkä“ a kromě jazyka nese další prvky, které snad poukazují na cizí jeho původ. I když jde vlastně o Červenou karkulku a pohádku O kůzlátkách atmosféra celého představení je jiná, velice zimní a tichá, vše se děje plynule a pomalu… Pro děti od 3 let.